Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

KADIN GİRİŞİMCİLER MERKEZİ’NDE TEFRİŞAT BAŞLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 627
KADIN GİRİŞİMCİLER MERKEZİ’NDE TEFRİŞAT BAŞLADI

Kadınların çalışma hayatına hazırlanması, kendi işlerinin patronu olması ve başarılı üretim yapması için yapılan Kadın Girişimciler Merkezi’nde tefrişat çalışmaları başladı

Kadınların üretime katılarak ‘Ben de varım’ demelerini ve hem kendilerine hem de kent ekonomisine katma değer yaratmalarını isteyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği Kadın Girişimciler Merkezi’nde tefrişat çalışmaları başladı. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bin 135 metrekare alanda yapımı süren Merkez’de kadınlara mentörlük ve danışmanlık yapılacak.

Yolu Merkezden Geçsin

Kadınların iş hayatında gelişmesine ve büyümesine yardımcı olarak hayata daha güvenli bakmalarını sağlayacak Kadın Girişimciler Merkezi’nde çeşitli destekler sunularak kadınlar üretime teşvik edilecek. Sosyal ve hukuksal desteğin de sağlanacağı Merkez’de kapasite güçlendirme eğitimleriyle kadınların ekonomik hayata katılımı arttırılacak. Yolu bu Merkez’den geçen kadınların işletme sahibi olması, işletmelerini bilinçli idare edebilmesi, katma değeri yüksek ürün üretebileceği atölyeler açması planlanıyor. 

Kadına Sınırsız Destek

Yenilikçi girişimcilik, iş yönetimi, eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği Kadın Girişimciler Merkezi, bodrum ve çatı katı dahil olmak üzere toplam 5 katta hizmet verecek. Genç ve yeni kadın işletmecilerin kendini geliştirebileceği Kadın Girişimciler Merkezi’nde ekipman, yönetim, mali kaynaklara erişim, ortak ofis hizmeti ve mentörlük desteğinin yanı sıra çok sayıda atölye ile teknik destek de verilecek.

Her Katta Farklı Atölye

Kadın Girişimciler Merkezi’nin bodrum katında; spor salonu ve çocuk oyun odası, zemin katta; ofis, etüt odası ve 7-12 yaş çocuk kütüphanesi ve mutfak, birinci katta; mum-sabun-tokat baskı atölyeleri, mozaik atölyeleri, seramik-çini atölyesi, keçe atölyesi ve hediyelik eşya atölyesi, ikinci katta; makrome atölyesi, su kabağı atölyesi, deri atölyesi ve takı tasarım atölyesi, çatı katında ise; gebe eğitim sınıfı, diyetisyen ve psikolog hizmetleri sunulacak.

 

 -
 -
 -