Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

KADINLARIN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ DEĞERİNİ BULUYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 359
KADINLARIN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ DEĞERİNİ BULUYOR

İzmit Belediyesi tarafından kurulan el emeği stantları sayesinde kadınlar, el emeği ürünlerini değerlendirerek ev ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor

El emeğini kazanca çevirmek isteyen kadınlar için büyük bir fırsat olan el emeği stantları, aile ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. İzmit Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında kurulan stantlar ile kadınlar el emeği ürünlerini vatandaşla buluşturuyor. Ahşap ve seramik objelerden mum ve sabunlara, tablolardan çeyizlik ve hediyelik eşyalara kadar birçok el emeği ürünün sergilendiği statlara İzmitliler büyük ilgi gösteriyor.

Kuralar Çekildi

İzmit Belediyesi tarafından Anıtpark ve Dolphin’de bulunan el emeği stantları üreticilere 15’er gün ücretsiz olarak tahsis ediliyor. Bu kapsamda pandeminin olumsuz havasını biraz olsun dağıtmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlar arasında önümüzdeki 15 gün satış yapabilecekleri stantlar için kura çekildi. Kadınların iş hayatında olmasını önemseyen İzmit Belediyesi, her 15 günde bir yapılan kura ile birçok kadının el emeği göz nuru ürününü vatandaşlarla bir araya getirmeye devam edecek.

 

 -
 -
 -