Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DESTEK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 377
KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DESTEK

Halkın en zor anlarında dahi her daim yanında olan İzmit Belediyesi kanserle mücadele eden hasta ve hasta yakınlarına psikolojik destek vermek için kolları sıvadı. Destek almak isteyen İzmitliler randevu alarak ücretsiz psikolog hizmetinden yararlanabilecek

Halkın kanser ve kanserden korunma konusunda farkındalığını artırmak için her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  İzmit Belediyesi ‘Ulusal Kanser Haftası’ etkinlikleri kapsamında kanser hastaları ve yakınlarına yönelik ücretsiz psikolojik destek hizmeti vereceğini duyurdu. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı psikologlar Betül Bulut ve Kerim Alp hazırladıkları video ile kanserle mücadele eden herkesi randevu alarak görüşmeye davet etti.

Tamamen Ücretsiz

Psikolog Bulut, “Kansere yakalanan kişi ve çevresi oldukça zor süreçten geçiyor. Bu süreçte fiziksel etkiler kadar psikolojik etkilerin de önemli olduğunu biliyoruz. Destek olmaya hazırız” dedi. Kanser hastalarına ve yakınlarına seslenen psikolog İlter ise “1-7 Nisan Kanser Haftası’nda bu hastalıkla mücadele eden tüm vatandaşlarımızın yanınızdayız. 311 60 30 numaralı hattan randevu alarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirler” şeklinde konuştu.