Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

KENT MEYDANI, ZAFER GÜNÜ'NDE KADIN ÜRETİCİLERE TAHSİS EDİLDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 203
KENT MEYDANI, ZAFER GÜNÜ'NDE KADIN ÜRETİCİLERE TAHSİS EDİLDİ

İzmit Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda kurduğu stantlarda kadın üreticilerin ürünlerini görücüye çıkardı

İzmitli üreticilere maddi ve manevi desteklerini sürdüren İzmit Belediyesi, bir süredir kadın girişimcilerin el emeği ürünlerini İzmitli vatandaşlarla buluşturmak adına Kadın El Emeğini Destekleme Etkinliği düzenliyordu. Etkinlik dahilinde Belsa Plaza başta olmak üzere kentin farklı noktalarında kurulan stantlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99'uncu yıldönümü vesilesiyle İzmit Kent Meydanı’nda açıldı. Halkın ilgi gösterdiği el emeği ürünler kadınlara ekonomik gelir ve manevi destek olarak geri döndü.

Farklı Bölgelerde Sürecek

Kadın üreticiler, aile ekonomilerine katkı sağlamaları ve kentin katma değerini arttırmaları adına çalışmalar yürüten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e kentin en işlek bölgelerinden birinde ürünlerini vatandaşlarla buluşturma fırsatı sunduğu için teşekkür etti. Kadın üreticiler, stantlarda gün boyu el emeği ürünlerinin satışını yaptı. Kadın El Emeğini Destekleme Etkinliği, 15 günde bir farklı üreticilerle İzmit’in farklı bölgelerinde devam edecek.

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -