Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

YEŞİLOVA ÇINAR ÇOCUK EVİ’NDE GERİ SAYIM SÜRÜYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 464
YEŞİLOVA ÇINAR ÇOCUK EVİ’NDE GERİ SAYIM SÜRÜYOR

Kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine açılması beklenen Yeşilova Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nin, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi

Yeşilova Mahallesi Pembe Sokak’ta yapılan ve vatandaşların heyecanla beklediği Yeşilova Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nde geri sayım tüm hızıyla sürüyor.  İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in Yeşilova sakinlerine sözünü verdiği, son derece modern ve kullanışlı binasıyla dikkatleri üzerine çeken kreş ve sağlık ocağında, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarında da sona gelindi.

Sona Yaklaşıldı

2 bin 900 metrekarelik park ve sosyal alana sahip projede hobi bahçeleri, temalı oyun alanları, ahşap kitap okuma evi, tavşan kulübesi, hobbit masal ağaç evi ve kum havuzu gibi doğayla iç içe olabilecekleri şekilde peyzaj düzenlemeleri tasarlandı. Çocuklara yönelik meyve ve sebze ekebilecekleri park ve sosyal alanın hazırlıklarının sürdüğü kreş ve sağlık ocağı binasında, çevre düzenlemelerinde de sona yaklaşıldı.

Çocuklarını Gönül Rahatlığıyla Bırakabilecekler

Toplam 885 metrekarelik kapalı alanda bulunan 3 katlı binaya sahip Yeşilova Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nde, 640 metrekarelik alan kreş olarak hizmet verecek. Yakın zamanda hizmete açılması beklenen kreşte; modern ve ergonomik 5 adet sınıf, spor odası, yemekhane ve faaliyet alanlarını bulunuyor. Yeni eğitim döneminde hizmete girecek olan kreşte aynı anda 90 çocuk misafir edilebilecek.

 

 -
 -
 -