Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

23. Eğitim Sarışeyh’te Verildi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1935
23. Eğitim Sarışeyh’te Verildi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köylerde bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor.

Şimdiye kadar 22 köyde başta tarım ve hayvancılık olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirme eğitimleri verildiğini söyleyen yetkililer 23. eğitimini Sarışeyh Köyü’nde gerçekleştirdiklerini belirttiler. Çevre köylerden de katılımın olduğu ‘Buzağı ve Beslenmesi’ konulu eğitim Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Veteriner Hekimi Gökhan Kılıç tarafından verildi.   

DETAYLI BİLGİLENDİRME YAPILDI

Köylüler tarafından büyük ilgiyle takip edilen bilgilendirme eğitiminde Veteriner Hekim Gökhan Kılıç, buzağının ağız sütüyle beslenmesi gerektiğini vurgularken, “Ağız sütü, protein, vitamin, mineral gibi besin maddeleri bakımından çok zengindir, aynı zamanda doğal aşı görevi görür. Doğumu takiben ağız sütü buzağıya olabildiğince fazla miktarda verilmelidir. Buzağı günde 3 öğün ve canlı ağırlığının % 10’u kadar süt ile beslenmelidir. Anneden yavruya çeşitli hastalıkların geçmesini engellemek için buzağı anneden ayrı bir ortamda barındırılmalı ve bakılmalıdır” dedi.

 -