Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

ÇOCUKLARIMIZA TOPRAK VE TARIM SEVGİSİ AŞILIYORUZ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 219
ÇOCUKLARIMIZA TOPRAK VE TARIM SEVGİSİ AŞILIYORUZ

Çocukların gelişimleri ve tarımsal üretimi tanıması için okulun bahçesine uygulama alanı oluşturan Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’na sebze fidesi veren İzmit Belediyesinin üst kademe yöneticileri öğrencilerle birlikte ekim yaptı

Eğitim ve öğretime desteğini sürdüren İzmit Belediyesi öğrencilerin gelişimlerini ve okullardan gelen talepleri öncelikli çalışmalar arasına alıyor. Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’nu ziyaret eden, İzmit Belediye Başkan Yardımcıları; Dilek Yalçın ve Emirşah Torun ile Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personeli onlarca sebze fidesini Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Müdürü Erdoğan Davut’a teslim etti, öğrencilerle birlikte okulun bahçesindeki tarın alanında toprakla buluşturuldu.

Okullarımızı da Dahil Ettik

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun öğrencilerle birlikte fide ekiminin ardından ”Üreten Belediye İzmit Belediyesi olarak çiftçilerimize, köylerimize yönelik olarak başlattığımız fide dağıtım projesine okullarımızı da dahil ettik. Bugün Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’ndayız. Öğrencilerimize fide verme işlemini tamamladık. Onlar da ekme işlemini tamamlayarak projeye dahil oldu” şeklinde konuştu.

Dalından Kopartmak İçin

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Müdürü Erdoğan Davut ise “Geçen yıl okulumuzda tarımsal uygulama bahçesi projesini başlattık. Öğrencilerimizin kişisel becerilerini arttırmak, tarımla tanıştırmak, sebzeyi dalından kopartmak, toprağına dikmek, çiçeğini koklamak ve meyvesini tatmak düşüncesiyle bu projeyi başlattık. Fide desteklerinden dolayı okulumuz adına İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 -
 -
 -