Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Doğan, Hedefleri Bizi Anadolu’dan Atmak

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2570
Doğan, Hedefleri Bizi Anadolu’dan Atmak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, iç ve dış düşmanların tek amaçlarının bizi Anadolu’dan atmak olduğunu söyledi.

Arıcılık kursuna katılan 41 kişiye sertifika ve 46 adet arı kovanın dağıtımı için Sarışehy Köyü’nde tören düzenlendi. Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, belediye meclis üyeleri, AK Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Volkan Bozkır, Muhtar Tahir Akyürek ve vatandaşlar katıldı.

Tarım Milletiyiz

Etkinlikte konuşan Başkan Doğan, “kim ne derse desin biz millet olarak tarım milletiyiz. Teknoloji, bugün asıl belirleyici gücü oluştursa da dünyanın yedi türlü, bin türlü âleminin olduğunu düşündüğümüzde yine en garantisi tarım ve tarımla ilgili üretimdir. Bizim en sadık işimiz toprak ve doğada olan üretimdir. Bunu daha verimli, fenni ve daha az emekle daha çok üretime dönüştürebiliriz. Tarım en güvenceli alanlarımızdan biri. Kocaeli bir sanayi kenti. Sanayi kentinde tarımın, arıcılığın ne işi var denilebilir. Kocaeli hakikaten çok verimli tarım arazilerine sahiptir. İnanılmaz verimli topraklarımız var. Arıcılık ile ilgili güzel imkânlarımız var. Bu işi de fenni ve işi bilerek yapmak gerekir. İzmit Belediyesi olarak bu eğitimleri bunun için düzenliyoruz.

Köylümüzün Emrindeyiz

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurup köylere hizmet etmeye başladık. Köylümüz çok istekli. Bunun için birçok eğitimler yapıyoruz. Köylümüzün samimiyeti bizi daha çok çalışmaya teşvik ediyor. Ziraat mühendisimizle, veteriner hekimimizle köylümüzün emrindeyiz. Köylü pazarımız, Türkiye’nin en modern hayvan pazarımız hep sizler içindir. Köylerimizde asfaltından, parkesine, çeşme onarımına, parkına, cami ve okul onarımlarına kadar birçok hizmeti severek yapmaktayız. Bizim köylerimiz çok güzeldir. Hedefimiz bizim köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel hale gelmesidir. Bunu da köyün dokusunu ve kokusunu bozmadan yapmak istiyoruz. Köye girince köy havası hissedilmeli. Allahlın izniyle daha çok işler yapacağız. Ülkemizdeki istikrar, iyi yönetim, Cumhurbaşkanımız gibi güçlü liderler oldukça her şey çok daha farklı oluyor. Dünden daha iyi durumdayız, daha da iyi olacağız” dedi.

Malazgirt’ten Beri Bizimle Uğraşıyorlar.

Türkiye’nin düşmanlarının 1071 Malazgirt zaferinden beri müslümanları Anadolu’dan çıkarmak için her türlü mücadeleyi verdiklerini de söyleyen Doğan “Malazgirt’te, Mohaç’da, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda hep bu mücadeleyi verdiler. Günümüzde de Doğu’da Güneydoğu’da terör örgütleriyle bu savaşı sürdürüyorlar ve kıyamete kadar da sürdüreceklerdir. Ama ne yapsalar nafile çünkü dün olduğu gibi bugünde yarında emellerine ulaşamayacaklar. Çok çalışarak, şehirde de, köyde de daha çok üreterek bir ve beraber olarak bu oyunların üstesinden gelmeye devam edeceğiz. Gezi olaylarında da 17-25 Aralık’ta da 15 Temmuz’da olduğu gibi hep hüsrana uğrayacaklar. Yeter ki bizler uyanık olalım, oyunlara gelmeyelim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursu bitirenlere sertifikalarıyla arı kovanları teslim edildi.

 -
 -
 -
 -