Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

HÜRRİYET’İN FİDE DAĞITIMI KANDIRA VE KÖRFEZ’DE DEVAM ETTİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 330
HÜRRİYET’İN FİDE DAĞITIMI KANDIRA VE KÖRFEZ’DE DEVAM ETTİ

Kocaelili çiftçilere sebze fidesi desteği veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra ve Körfezli çiftçilere yüksek verimli sebze fidelerini teslim etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaelili çiftçilere sebze fidesi dağıtmaya devem ediyor. Yalnızca İzmit’le sınırlı kalmayıp diğer ilçelerde de adil bir şekilde sebze fidesi dağıtımları gerçekleştiren Başkan Hürriyet’in bugünkü durağı Kandıra ve Körfez oldu. Çiftçilere yüksek verimli fideleri elden teslim eden Hürriyet, desteklerini arttıracaklarını belirtti. 

Üretici Kadınlara Destek

İlk olarak Kandıra Kaymaz Köyü ve Seyitaliler Köyü Davutlar Mahallesi’ne giden Başkan Hürriyet’e İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu, CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, İlçe Saymanı Eyüp Özdemir, Kandıra Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Türk eşlik etti. Fideleri çitçiye elden teslim eden Hürriyet, “Kandıra’da belirlediğimiz kadın üreticilerimize elimizden geldiğince destek vermek istedik. Sorumluluk alanımız olmasa da İzmit’e dağıttığımız fidelerden sonra diğer ilçelerimize de destek vermeye çalışıyoruz” dedi. 

“İnşallah Beraber Yemek Nasip Olur”

Seneye desteklerini arttıracaklarını belirten Hürriyet, “7 ilçemize fidelerimizi adil şekilde paylaştırmaya ve üreticimize destek vermeye devam ediyoruz. Seneye inşallah üreticimizin taleplerine dayalı olacak şekilde desteklerimizi arttıracağız. Burada özellikle kadın üreticilerimizin bizleri yönlendirmesiyle fidelerimizi teslim ediyoruz. İnşallah verimli olur, beraber yemek de nasip olur” ifadelerini kullandı. 

İkinci Durak Körfez

Kandıra’nın ardından Körfez’e geçen Başkan Hürriyet, Körfez Taşköprülüler Derneği ve Kocaeli Taşköprülüler Derneği aracılığıyla fideleri çiftçilere ulaştırdı. Koordinatör Ozan Aksu’nun eşlik ettiği Başkan Hürriyet’i CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, ilçe yöneticileri Hatice Uçar, Lütfü Kaya ve İbrahim Şeker, CHP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hayriye Senice, CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ezgi Şiret, Kocaeli Körfez Taşköprülüler Derneği Başkanı Ceyhun Atik, Kocaeli Taşköprülüler Derneği Başkanı Yasin Sönmez, Körfez Yeni Yalı Mahalle Muhtarı Metin Kaplan karşıladı. Üretimin önemini sık sık vurgulayan Hürriyet, İzmit Belediyesi olarak ellerinden geldiğince Kocaelili çiftçilere destek vermeye devam edeceklerini belirtti. 

 

 

 -
 -
 -