Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

İBB'DEN İZMİTLİ ÇİFTÇİYE %100 HİBE DESTEĞİ!

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 418
İBB'DEN İZMİTLİ ÇİFTÇİYE %100 HİBE DESTEĞİ!

144 Bin 500 Fide Dağıtımı Cumartesi Başlıyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in temasları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen F1 hibrit yüksek verimli 144 bin 500 sebze fidesi İzmitli çiftçilere 22 Mayıs Cumartesi günü dağıtılmaya başlanacak

Sadece bugünü değil yarını da düşünen İzmit Belediyesi, hem üretime hem de çiftçilere verdiği destekle sosyal belediyeciliğin önemini her adımda vurguluyor. Kentin kendi kendine yetebilmesi, üretimin artması ve çiftçiye destek için İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in, İstanbul Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğu ziyaretler meyvesini verdi.

F1 Hibrit Yüksek Verimli Fide

İBB, İzmit Belediyesine hibe ettiği 144 bin 500 sebze fidesiyle İzmitli çiftçilere destek olacak. Tarımsal faaliyetleri kendi ürettikleri ve yetiştirdikleri fidelerle destekleyecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yarın (Cuma) İzmit’e 144 bin 500 adet F1 hibrit yüksek verimli sebze fidesini gönderecek.

Fideler Yarın Getirilecek

İzmitli çiftçileri geliştirmek ve bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla projeler geliştiren başkan Hürriyet’i yalnız bırakmayan ve köylerdeki üreticileri destekleyen İBB yetkilileri patlıcan Anamur, oturak domates Emma, sırık domates Tuğra, pembe domates gül pembe, sivri biber fiyaka, salata lemas fidelerini yarın yola çıkaracak.

Hafta Sonu Dağıtılacak

Çiftçilerini ekonomik olarak destekleyen, aile bütçelerine katkı sunacak projeler geliştiren İzmit Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden destek olarak gönderilecek yüksek verimli sebze fidelerini hafta sonu dağıtmaya başlayacak. Öncelikli olarak kırsal bölgelerden başlayacak olan dağıtım kentin tüm çiftçilerine ulaştırılacak.

 

 -