Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

İBB’NİN HİBE FİDE DESTEĞİ İZMİTLİLER İÇİN YOLA ÇIKTI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 284
İBB’NİN HİBE FİDE DESTEĞİ İZMİTLİLER İÇİN YOLA ÇIKTI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in temasları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmitli çiftçiler için hibe edilen 144 bin 500 sebze fidesi İstanbul’dan yola çıktı

İzmit’i bir tarım kentine dönüştürmek adına önemli projelere imza atan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeleri meyvesini verdi. Hürriyet’in tarımsal kalkınma projeleri doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasları sayesinde, İzmitli çiftçilere tam 144 bin 500 F1 hibrit yüksek verimli sebze fidesi ücretsiz olarak dağıtılacak.

İzmit’e Geliyor

İBB tarafından hibe edilen 14 bin 500 F1 hibrit yüksek verimli sebze fidesi, bugün İstanbul’dan yola çıktı. Patlıcan Anamur, oturak domates Emma, sırık domates Tuğra, pembe domates gül pembe, sivri biber fiyaka, salata lemas fideleri gün içerisinde İzmit’te olacak. Çiftçileri ekonomik olarak destekleyecek ve aile ekonomilerine katkı sunacak olan fidelerin dağıtımı yarın (Cumartesi) itibarıyla köylerden başlayarak devam edecek.

 

 

 

 -