Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

İZMİT’İN KÖYLÜLERİ ARTIK DAHA BİLİNÇLİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1379
İZMİT’İN KÖYLÜLERİ ARTIK DAHA BİLİNÇLİ

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köylerde yürütülen bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü uzman personeli Veteriner Hekim Gökhan Kılıç tarafından verilen hayvancılık eğitimleri Emirhan ve Durhasan kırsal mahalleleriyle (köy) devam etti.

Koyun yetiştiriciliği ile ilgili pratik bilgilerin verildiği eğitimin sonunda soru cevap bölümünde de çiftçiler ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Uzun yıllardan bu yana eti, sütü, yapağısı ve derisi ile insanların en önemli ihtiyaçlarını karşılayan koyun yetiştiriciliğiyle ilgili önemli bilgilerin verildiği eğimlerde; mera bakım ve yönetimi, koyun ağılları ve ağıl kurulurken dikkat edilecek hususlar, ağıllarda ki havalandırmanın ve zemin yapısının önemi, stres ve hayvan refahının verim üzerine etkileri koyun ırkları ve bölgelere göre ırkların dağılımı, koyunculuk işletmesinde yapılacak işlerin yıllık programlanması, koç katımı, sağım, koyun ve keçilerde meme hastalıklarının nedenleri anlatıldı. Ayrıca eğitimlerde kırkım, koyunlarda vücut kondisyon skoru ve sürü yönetimi konuları Ve bakım beslemeye dair bir çok bilgi koyun yetiştiriciliği yapan ve yapmayı planlayan vatandaşlar ile paylaşıldı.

Eğitimler Artarak Devam Edecek

2018 yılı içerisinde tarım ve hayvancılık konusunda eğitimlerin aynı hız ve hassasiyetle devem edeceğini belirten Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri “Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan köylerimizin her alanda gelişmesi için büyük çaba sarf ediyor. Bizde Başkanımızın talimatlarıyla köylerde tarım ve hayvancılığın arttırılması için gerekli eğitimleri süründürüyoruz.  Vatandaşlarımızın geleneksel yöntemlerin dışında bilimin ışığında modern tarım ve hayvancılık yaparak üretimlerini arttırmaları konusunda onlara yardımcı oluyoruz” dediler.

 -
 -