Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
10°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

İZMİT’İN ÜRETİM BAHÇELERİNDE BAKIM SÜRÜYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 176
İZMİT’İN ÜRETİM BAHÇELERİNDE BAKIM SÜRÜYOR

İzmit Belediyesi, kırsaldaki tarımsal uygulama, tarımsal üretim, alternatif ürünler ve ipek böcekçiliği için hazırlanan dut bahçesinde tırpan, çapa, sürme, tırmık, parselasyon ve sulama sistemi çalışmaları yaparak bakımları gerçekleştirdi

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, şehir merkezinin dışında veya köylerde kendisine ait alanlarda yaptığı ‘Tarımsal Uygulama Bahçesi’, ‘Tarımsal Üretim Bahçesi’, ‘Alternatif Ürünler Bahçesi-Aronya’ ve İpekböcekçiliği Yetiştiriciliği Projesi kapsamında oluşturulan ‘Dut Bahçesi’nde bakım çalışmalarını sürdürüyor. Üretim ve uygulama bahçelerindeki yabani otları tırpanlayan, toprağı çapalayan ve damla sulama sistemlerini kontrol eden müdürlük ekipleri, yazın en sıcak geçtiği günlerde bahçelerin bakımını ihmal etmiyor.

Halka Dağıtılıyor

Kırsal hizmetler müdürlüğü ekipleri ayrıca Tarımsal Üretim Bahçesi’nde yazlık sebze üretimi için alan sürerek tırmık çekti. Bahçenin parselasyonu yapılarak fide dikimine hazırlandı. Üretime dikkat çekmek, farkındalık yaratmak amacıyla geçen sene kurulan Tarımsal Üretim Bahçesi’nden elde edilen ürünler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında farklı bir anlam daha kazanarak halka dönüyor. Bu yıl da hasat edilen yazlık sebzeler sosyal hizmetler müdürlüğü aracılığıyla gelir seviyesi düşük olan İzmitlilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -