Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Kırsal Hizmetler Hiç Durmadı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2069
Kırsal Hizmetler Hiç Durmadı

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü 2017 yılını oldukça yoğun geçirdi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile kırsal kesimdeki vatandaşlara hizmet etmek için kurulan ve bünyesinde veteriner hekim ile ziraat yüksek mühendisi de bulunan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nce geçen bir yıl içinde 18 köyde süt ineklerinin beslenmesi konusunda eğitim verildi.

Eğitimden yüzlerce köylünün yararlandığını söyleyen yetkililer “tarım, hayvancılık, sebze ve meyveciliğin gelişmesine yönelik eğitimlerin yanı sıra arı yetiştiriciliği eğitimlerimiz de oluyor. Şimdiye kadar 5 kez yapılan arıcılık eğitimlerine 200 den fazla kişi katılarak sertifikalı arıcı oldular. Kiraz ve asmalarda budama ve aşı yöntemleri, fındık yetiştiriciliği hastalık ve zararlılarıyla mücadele, çiçek bakımı, meyve yetiştiriciliği ve budama teknikleri gibi eğitimlerle de vatandaşlarımızın daha da bilinçlenip ekonomik açıdan daha da rahatlamaları sağlanmamıştır” dediler.

Gitmedik Köy Kalmadı

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri bir taraftan köylerde bilinçlendirme eğitimleri verirken bir taraftan da ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bire bir görüşmeklerdi bulunup onların istek ve şikayetlerini dinliyorlar.

İlgililer geçen bir yıl içinde her köye en az 3 defa gidildiğini, bu ziyaretlerin 2018 yılında da devam ettiğini söylediler.

 -
 -
 -
 -
 -