Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Köylüler, Ürünlerini Festivalde Sergileyecek

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2678
Köylüler, Ürünlerini Festivalde Sergileyecek

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Tarımsal Ürünler Festivali’nin bu seneki bölümü 9-10 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Cuma günü saat 14.00 de startı verilecek Tarımsal Ürünler Festivali Doğu Kışla Gençlik Parkı yanındaki alanda gerçekleştirilecek.

Köyde Tanıtım

Festival ile ilgili düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Belediye Meclis Üyeleri Engin Uztürk, Hayrettin Ünlü, Ayhan Arslanboğa, Sabri Yıldız, Mehmet Çetin, İzmit İlçe Tarım Müdürü Fethi Polat, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Kulfallı Köyü Muhtarı Yüksel Oğuz ve köylüler katıldı. Kulfallı Köyü’ndeki basın toplantısında festival ile ilgili bilgi veren Başkan Yardımcısı Güray Oruç “Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, köylerimize büyük önem veriyor. Sadece şehirde değil kırsal alanlarda da hizmetler yapıyoruz. Köylerimizi cazibe merkezi haline getirmek için projeler hazırlıyoruz. Köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel olması için çalışıyoruz. Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz köylümüzün emrindedir. Türkiye’nin en modern hayvan pazarını kurduk. Plajyolu’nda kurduğumuz köylü pazarında köylümüz ürününü aracısız satma imkanı buluyor. Ekolojik Pazarı da 41 Burada AVM’de faaliyete geçireceğiz. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz Tarımsal Ürünler Festivali’ndeki amacımız da köy ürünlerini şehirde yaşayan vatandaşlarımızla buluşturmaktır. Festival alanında üreticililerimiz ürünlerini sergileyebileceklerdir. İzmit Belediyesi olarak her zaman köylümüzün yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Satış Stantları Kurulacak

Doğu Kışla Park’ının yan tarafındaki alanda düzenlenecek festivalde satış stanları kurulacak ve köylüler ürettiklerini burada satacaklar. Tamamı doğal olan sebze, domates, biber, patlıcan, üzüm, karpuz, fındık, erişte, bazlama, tarhana gibi köy ürünlerinin satışı yapılacak festivalin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Festival alanında traktör, çapa makinesi, tarım ve hayvancılık makine ekipmanlarının olduğu stantlar da yer alacak. Meydanda kurulacak olan kıl çadırında bayanlar gözlemeleriyle vatandaşlara ikramlarda bulunacak. Tema Vakfı, Ekolojik Yaşam Derneği İzmit Şubesi, İzmit Ziraat Odası da stantlarıyla tanıtım yapacak.

 -
 -