Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Modern Hayvan Pazarından Herkes Memnun Kaldı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2437
Modern Hayvan Pazarından Herkes Memnun Kaldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucu Solaklar yolu üzerinde yaptırılan Türkiye’nin en modern hayvan pazarından hem satıcılar hem de alıcılar memnun kaldı. 22 dönüm üzerine kurulan ve yaklaşık 10 milyon liraya mal olan Modern Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı öncesi hizmete girmişti. Türkiye’nin en modern hayvan pazarı olarak gösterilen pazarda Kars’tan Edirne’ye kadar yurdun dört bir köşesinden satıcı yer almıştı.

Hepsi Satıldı

Daha ilk yılında hem satıcılardan hem de alıcılardan tam not alan modern hayvan pazarında ve 90 adet satış yeri bulunuyor. Kurban bayramında pazara getirilen 1750’si büyükbaş 1500’ü de küçükbaş olmak üzere toplam 3250 kurbanlık hayvanın tamamının satıldığı açıklandı.

Pazar alanında kafeterya, yemekhane, yatakhane, duş kabinleri ve mescit gibi sosyal donatıların yanı sıra hastalık şüphesi taşıyan hayvanların muhafaza edileceği karantina podakları, alım satım kantarları, giriş ve çıkışta araçları tamamen dezenfekte eden dezenfekte tünelleri, pazarın her köşesinde duyulabilecek şekilde kurulmuş ses ve anons sistemi, otomatik hayvan kaşağı sistemi, elektronik tartı ve otomatik suluklar yer alıyor. Hayvan pazarından oldukça memnun kaldıklarını söyleyen vatandaşlar “şehrimize böylesine güzle bir tesisi kazandırdığı için Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a çok teşekkür ederiz” dediler.

 -
 -