Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Orhaniyelilerin Başkan Doğan'a Teşekkür Ziyareti

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2384
Orhaniyelilerin Başkan Doğan'a Teşekkür Ziyareti

Orhaniye Mahallesi (Köyü) Muhtarı Nurettin Akçay, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a yapılan hizmetler için teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette muhtarlık azaları da yer aldı.

Köylere severek hizmet ettiklerini söyleyen Başkan Doğan “belediyemizin sorumluluğunda 50 köyümüz var ve her biri birbirinden güzel. Sizleri ağırlamaktan, sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Köylerimizin, köylümüzün emrindeyiz. Şehir konforunda köyler için çalışırken köy kokusunun, dokusunun kaybolmamasına da özen gösteriyoruz.

Hergün Köylerdeyiz

En güzel yollar köylerimizde olsun, çocuklarımız parklarından eksik kalmasın istiyoruz. Çeşmeler yapıyor, okulların, camilerin eksiklerini gideriyoruz, kurs merkezleri açıyor, konaklar yapıyoruz. Veteriner hekimimiz, yüksek ziraat mühendisimiz sürekli köylerde. Dededen kalma yöntemlerin yerine modern yönetmelerle tarım, hayvancılık yapılması için eğitimler düzenliyoruz.

12 Ay Boyunca Açık Pazarımız Var

Hayvancılığı teşvik amacıyla Türkiye’nin en modern hayvan pazarını yaptık. Bu pazarda sadece kurban bayramı öncesi değil, 12 ay boyunca hayvan satışı yapılabiliyor. Arıcılık kurslarımız, tarımsal uygulama bahçemiz, tohum desteklerimiz, meyve fidanı dağıtımlarımızla her zaman çiftçilerimizin yanındayız, emrindeyiz. Hep birlikte köylerimiz dünden daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

Ayağımız Çamura Değmiyor

Ziyarette konuşan Orhaniye Mahallesi (Köyü) Muhtarı Nurettin Akçay da “köyümüzdeki parke, yol, kaldırım sorunlarından kurtulduk. Artık ayakkabımıza çamur değmeden evimize giriyoruz. Köy yollarımız şehir yollarından daha iyi. Hizmetleriniz için köy sakinlerimiz adına sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.