Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
12°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

SÜTÜN HİJYENİ VE KALİTESİ EĞİTİMİ BÖĞÜRGEN’DE DEVAM EDECEK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 138
SÜTÜN HİJYENİ VE KALİTESİ EĞİTİMİ BÖĞÜRGEN’DE DEVAM EDECEK

Süt sağım hijyen aparatı dağıtımını eğitimlerle paralel olarak sürdüren İzmit Belediyesi yarın akşam Böğürgen Mahallesi’nde tarımsal kalkınma kooperatifi üyeleriyle bir araya gelecek

Süt üretiminde kalite standartlarını yükseltmek, sütün sağım hijyenini sağlamak ve süt sığırlarının meme sağlığını korumak amacıyla çalışmalara başlayan İzmit Belediyesi, ilçe sınırlarında süt toplayan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarına süt sığırları sağım öncesi ve sonrası hijyen malzemesi dağıtımı yaparak bu konuda eğitim vermeye devam ediyor.

Eğitim ve Dağıtım Olacak

Yapılan eğitimlere katılan üyelere; ‘süt sığırlarının meme sağlığını korumak’, ‘çiğ süt üretiminde hijyen’ ve ‘kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar’ konulu eğitimler teorik olarak veriliyor. Bunun yanı sıra kırsalda düzenlenen eğitimlerde malzeme dağıtımı da gerçekleştirilerek bu malzemelerin kullanımı da uygulamalı olarak üreticilere anlatılıyor.

Mahallelerde Eğitim Var

Vatandaşların daha kaliteli ve hijyenik koşullarda sütle buluşması adına önemli bir proje gerçekleştiren İzmit Belediyesi, proje dahilinde S.S. Süverler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine eğitim veriyor. Bu kapsamda kooperatifin çalışma alanında üyesi olan mahallelerde ayrı ayrı eğitim ve dağıtım planlaması oluşturuldu.

Yarın Akşam Böğürgen’de

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 21 Eylül Salı Günü (yarın) saat 20.00’de Böğürgen Mahallesi’nde eğitim verilecek. Böğürgen Mahallesi’nin ardından hazırlanan plan dahilinde diğer mahallelerde de malzeme dağıtımı yapılarak eğitim verilecek.

 

 -
 -