Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

Tohum Desteğinde Son Gün 7 Eylül

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1756
Tohum Desteğinde Son Gün 7 Eylül

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 sonbahar döneminde çiftçiye yüzde 50 hibe ile yem bitkisi tohum desteği için son başvurunun 7 Eylül Çarşamba günü sona erdiği açıklandı.

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne yapılan başvuruların Çarşamba günü sona erdiğini hatırlatarak yetkililer “şimdiye kadar tohum desteğinden yararlanmak için 188 kişi başvuruda bulundu. Destek kapsamında buğday, arpa, triticale, yem bezelgesi, macar fiğ, karamba ve köytur gibi yem bitkileri yardımı yapılacak. Başvuruda bulunanlar tohum bedelinin yarısını ödeyecek. Belsa B Blok 8. Kataki müdürlüğümüzde başvuruları kabul ediyoruz. Başvuruda tohum için, İzmit Tarım İlçe Müdürlüğünden alınan ÇKS belgesi ya da Ziraat Odası’ndan alınan Çiftçi Belgesi ve tapu fotokopileri yeterlidir. Alan kira için ise kira sözleşme fotokopisi gerekiyor” dediler. İlgililer, 320 metrekarelik konstrüksiyon sera desteği için diploma fotokopisi, gelir beyannamesi, ikametgah belgesi, arazi aplikasyonu, tapu veya muhtarlık muvafakat namesi, üyelik belgesi (Ziraat Odası Üyeliği / Tarım Kredi Koop. / Pazarcılar Odası), vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı istendiğini de söylediler.

7 Eylül mesai bitimine kadar Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne yapılacak başvurular daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nde toplanıp değerlendirilecek.