Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü

Şafak ÜZÜMOĞLU
Kırsal Hizmetler Müdürü

Haberler

YAHYAKAPTAN’A KEDİ EVİ YAPILDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 6436
YAHYAKAPTAN’A KEDİ EVİ YAPILDI

İzmit Belediyesi, Özel Şeyler Anaokulu ile birlikte Yahyakaptan Mahallesi’ne kedi evi yaptı.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 75. Yıl Parkı’ndaki kedi evini ziyaret etti. Özel Küçük Şeyler Anaokulu Müdürü Esra Ülçetin ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Burcu Oralı ile birlikte İzmit’te ilk olan kedi evinde incelemelerde bulunan Doğan “dünya sadece insanlar için yaratılmadı. Yaradanımız, kediye, köpeğe, kurda, kuşa bütün canlı varlıklara yaşam imkânı sağladı. Kedi ve köpekler bizim bu dünyayı paylaştığımız varlıklar. İzmit Belediyesi hayvan sever ve hayvan dostu bir belediyedir. Veteriner hekimlerimizle, bakıcılarımızla, birçok yerde sokak köpekleri için yaptığımız bazı uygulamaların bir yenisini de kediler için yaptık.

Atalarımız Yaptı

Bu tür yerlere sadece belediyeler değil, diğer kurum ve kuruluşların da desteği olmalı. Kedi evini Küçük Şeyler Ana Okulumuzun fikir ve desteklerinden faydalanıp yaptık. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu dünyada her canlı gibi kedilerin de yaşama hakkı var. Biz hem inancımızdan, hem atalarımızdan gelen değerlerle yaratılanı yaradan ötürü seven bir anlayışa sahibiz. Atalarımız camilere kuş yuvaları yapmışlar, leylekleri koruyan vakıflar kurmuşlardır. Bizler de atalarımız gibi hayvanları sevip koruyacağız” dedi.

Barınak Değil

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü’nün de desteklediği Yahyakaptan Mahallesi’ndeki kedi evinin amacının, yavru ve zayıf kedilerin çevredeki saldırgan köpeklerden korumak olduğunu ifade eden yetkililer “burası kesinlikle insanların evde bakamadıkları ve hasta kedilerin bırakıldığı yer barınak değildir” şeklinde konuştular. Kedi evinin temizliği, bakımı ve hayvanların mama ihtiyacı İzmit Belediyesi ile Küçük Şeyler Anaokulu tarafından karşılanacak.

 -
 -
 -