Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

Cephanelik Çok Farklı Olacak

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 4777
Cephanelik Çok Farklı Olacak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın çabaları sonucu büyük bir hareketliliğin yaşandığı Cephanelik, Yaza kadar çok daha farklı olacak. Yıllarca atıl vaziyette kalan ve Başkan Doğan’ın göreve gelmesiyle birlikte Spor Kompleksi ile Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle canlanmaya başlayan Cephanelik bölgesinde bir taraftan bölge hastanesinin inşaatı bir taraftan da 2.Etap Piknik Alan çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Piknik Alanı 4 Kat Büyüyor

İzmit’in Doğusundaki Seka Parkı olarak adlandırılan Cephanelik Mesire Alanında yoğun bir çalışma yaşanıyor. Yaklaşık 70 dönümlük bir alandaki çalışmaların yaza kadar tamamlanacağı kaydedildi. Asırlık ağaçlar, kuş ve su sesi ile eşsiz bir tabiat güzelliğine sahip bölgedeki çalışmalarla Cephaneliğin çok daha farklı olacağını söyleyen yetkililer “Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, bu bölgeye büyük önem veriyor. Daha önceden hizmete giren mesire yerinin ikinci etap çalışmalarını yapıyoruz. Çalışmalar ile mesire alanı 4 kat daha büyümüş olacak. İzmit’in Batısında Sekapark ne kadar değerliyse Doğusunda da Cephanelik o kadar değerli olacak.

Yürüme Mesafesinde

Yaklaşık 70 dönümlük alanda yeşil alanların iyileştirilmesi, toprak serme, şevlerin düzeltilmesi, budama çalışmalar haricinde doğal sert zemin oluşturma çalışmaları, doğal duvarlar, merdivenler ile oturma alanları oluşturma çalışmaları, mevcut duvarlara travers harpuşta yapımı işi, köprü yapım işi, araç köprüsüne özel tasarım korkuluk yapım işi, yürüyüş parkurları, oturma alanları gibi farklı çalışmalar içindeyiz. Yaklaşık 700 metre uzunluğundaki derenin ıslah çalışması tamamlandı. Dere çevresinin yeşillendirilip dekoratif taş döşenmesi de yakında bitmiş olacak. Bölgede ayrıca paintbol ve mini golf alanları ile tırmanma alanları da yapılıyor. Belediyemizin kendi ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile bölge çok daha kullanışlı hale gelmiş olacak. Şehir merkezine yürüme mesafesindeki Cephanelik, İzmitlilerin vazgeçilmez yerlerinden olacaktır. Çalışmalarımızda her şeyin doğal kalmasına ayrı bir önem veriyoruz. 

 -
 -
 -
 -