Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKIN VE BAŞKAN HÜRRİYET GAZETECİ SEDAT ŞİMŞEK PARKINI MEYVE FİDANLARIYLA BULUŞTURDU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 778
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKIN VE BAŞKAN HÜRRİYET GAZETECİ SEDAT ŞİMŞEK PARKINI MEYVE FİDANLARIYLA BULUŞTURDU

İzmit’te yenilebilir peyzaj çalışmalarını sürdüren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bugün kenti ziyarete gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile birlikte Yahyakaptan Mahallesi Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nı meyve ağaçlarıyla buluşturdu

Yenilebilir peyzaj çalışmalarını devam ettiren İzmit Belediyesi, kentin parklarına meyve ağaçları dikmeyi sürdürüyor. İzmit’e ziyaret gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Meclis Üyesi Çetin Sarıca, Muhtarlar Masası Koordinatörü Süleyman Şen, Park ve Bahçeler Müdürü Aysun Kılıç ve ekipler, Yahyakaptan Mahallesi Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nda meyve ağaçlarını toprakla buluşturdu.

Kalıcı Ürünlerle Geleceğe Yatırım

Doğayı koruma ve yurttaşlık bilincini tüm İzmit’e aşılamaya devam eden Başkan Hürriyet; ‘‘Bir süre önce başlattığımız yenilebilir peyzaj uygulamaları kapsamında çocuklarımız dalından meyve yesin diye parklarımıza meyve ağaçları dikiyoruz. Çocuklarımız hem doğayı hem de ağaçlara bakmayı öğrensin istiyoruz. Hiçbir meyvesi olmayan geçici bitkileri dikmek yerine, kalıcı ürünler verecek olan meyve ağaçlarını dikmeyi geleceğe yatırım olarak görüyoruz.

Çocuklarımız Rahatça Yesin Diye

Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Sayın Ahmet Akın ziyaretimize geldi. Bizim için de güzel bir sürpriz oldu, beraberce ağaçlarımızı dikeceğiz. Yaklaşık 26 parkımıza 14 çeşit meyve ağacımızı diktik. Kiraz, erik, elma, incir, armut, nar, vişne, mandalina, limon, iğde, ceviz, kestane gibi birçok çeşitli meyve ağaçlarını dikerken özellikle bodur tipi seçtik. Çocuklarımız rahatlıkla dallarına uzansın ve bahar geldiğinde de çiçekleriyle İzmit’imizi güzelleştirsin istedik. Şu an 400 adet diktik ancak zamanla çoğaltacağız.’’ dedi.

Burada Yapılan Tüm Çalışmalar Türkiye’nin Her Yerinden Görülüyor

İzmit’te dikili ağacı olacağı için çok mutlu olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın; ‘‘İzmit’e geldiğimizde direkt yüzlerimizde bir gülümseme oldu. Gülümse İzmit sloganı gerçekten kente yerleşmiş. Özellikle belediye başkanımızla birlikte beraber olmak bizim için büyük mutluluk. Burada dikili bir ağacımızın olması ayrı bir güzellik bizim için. Yenilebilir peyzaj çok önemli, çocukların meyve ağaçlarıyla buluşacak olması büyük bir vizyon. Belediyecilik bir vizyon işidir. Sayın başkanımı tebrik ediyorum. Başarılarını büyük mutluluk ve gururla izliyoruz. Burada yapılan tüm çalışmalar Türkiye’nin her yerinden görünüyor.’’ dedi.

Beton Belediyeciliğine Son

İzmit’i yemyeşil bir doğaya kavuşturacaklarını belirten Başkan Hürriyet; ‘‘Beton belediyeciliğin yenmediğini biz gördük, bizler halka dokunan bir belediyeciliği gözetiyoruz. Çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Güzel parklarda oynasınlar, meyve yesinler istiyoruz. Geleceğe katkıda bulunmak için çalışıyoruz.’’ dedi.

Ziyan Etmeyelim

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ise; ‘‘Bu çalışmalarımız her yıl artarak devam edecek. Dönemsel olarak bazı meyveciler meyve ağaçlarının yerlerini değiştirir. Bu ağaçları kesip atıyorlar. Atmasınlar istiyoruz. Biz uygun yerlere taşırız bu ağaçları. Meyve değişikliği yapan meyvecilerimiz bizi arasın, biz boş arazilerimize dikeriz, ağaçları ziyan etmeyiz. Bizi mutlaka arasınlar.’’ diyerek meyve üreticilerine duyuruda bulundu.

 

 

 -
 -
 -