Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

DR. GÜNALTAY’IN ADI BU PARKTA YAŞAYACAK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1838
DR. GÜNALTAY’IN ADI BU PARKTA YAŞAYACAK

Yaklaşık bir yıl önce vefat eden çocuk doktoru Necati Günaltay’ın adı İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan parkta yaşayacak.

Yeşilova Mahallesi Fikir Sokak’ta yaptırılan Dr. Necati Günaltay Parkı törenle açıldı. Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Günaltay’ın eşi Tülay ile oğlu Cenk Günaltay katıldı. Yeşilova Mahalle Muhtarı Selahattin Kural ile Dr. Necati Günaltay’ın eşi ve oğlu yaptıkları konuşmada Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.

İzmit’in İkinci Kadın Belediye Başkanı

AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Mimar Sibel Gönül de 31 Mart’tan sona Başkan Doğan’dan alacakları hizmet bayrağını daha da yükseğe çıkarmak için canla başla çalışacaklarını belirterek “bugün 2 dönem belediye başkanlığımızı yapan Dr. Nevzat Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Bizde bu bayrağı bıraktığı yerden daha yükseklere taşıma gayretinde olacağız. Allah’ın izni milletimizin takdiri olursa İzmit’in ikinci kadın belediye başkanı olacağım. Şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz. Bu parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Makam ve Mevki Derdimiz Yok

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan açılışta yaptığı konuşmada “bu açılış benim için çok anlamlı. Hayatta her şey biter fakat ahde vefanın kalması gereklidir. Dr. Necati Günaltay tam bir halk adamıydı, her zaman örnek aldığım, değerli bir meslektaşım ve büyüğümdü. Kendisi de benim gibi çocuk doktoruydu. Çocuklarımıza şifalar verdi. Onun büyüttüğü çocuklar bugün iyi yerlere geldi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Biz de kendisi adına bir park yaptık. Eminim ki bu parkta oynayan çocuklar ondan ilham alacakları. Ben bu anlamda da mutluyum. Biz, farklı bir siyasi profil çizdik. Yaptığımız projelerle ve duruşumuzla belediyemizi kurumsallaştırdık ve markalaştırdık. Siyasi riskler aldık ama vatandaşımızın hakkını kimseye yedirmedik. Biz makam ve mevki için bu görevde bulunmadık. Vatandaşımıza hizmet edip hoş bir seda bırakmak için 2 dönem görev yaptık.

Yeni Enerjiler, Yeni Heyecanlar

Bundan sonra artık yeni enerjiler, yeni heyecanlar lazım. Onun için yeni bir AK Parti belediyecilik sayfası açmanın zamanı. Biz yapacağımızı yaptık. Hizmet bayrağını Mimar Sibel Gönül Hanımefendi’ye devredeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nde Tahir Büyükakın, İzmit’te Sibel Gönül ve Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte şehrimiz, ülkemiz çok daha güzel olacak” dedi. Konuşmaların ardından yapılan dualarla parkın açılışı gerçekleştirildi.

Yeşilova Fikir Sokak’taki Dr. Necati Günaltay Parkı’nda çocuk oyun alanı, oturma ve dinlenme yerleri, yürüyüş alanları bulunuyor.

 -
 -
 -
 -
 -