Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

HÜRRİYET MESAİYE ŞANTİYEDE İŞÇİLERLE BAŞLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 610
HÜRRİYET MESAİYE ŞANTİYEDE İŞÇİLERLE BAŞLADI

“İşçimizin Hakkı Olanı Verdik”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet imzalanan toplu iş sözleşmesi sonrası sabahın erken saatlerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde işçilerle bir araya geldi. Başkan Hürriyet “Biz bu sözleşmede sizlere lütfetmedik, hakkınızı verdik” dedi

İzmit Belediyesinde büyük bir coşkuyla imzalanan toplu iş sözleşmesi sonrasında İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde işçilerle bir araya geldi. Bu ziyarette Başkan Hürriyet’e Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ile Park ve Bahçeler Müdürü Aysun Bolat Kılıç eşlik etti. Kamuda mesai saatlerinin yeniden 8.30’a çekildiği ilk gün Başkan Hürriyet, mesaiye işçilerle şantiyede başlarken işçilerin de büyük ilgisiyle karşılaştı.

‘Elimizi Taşın Altına Koyuyoruz’

İşçilerle bir araya gelen Başkan Hürriyet yaptığı konuşmada, “İşçimizle daha çok bir araya gelerek şantiye ziyaretlerimizi yapıyoruz. Sendikamız her fırsatta ihtiyaçları talepleri bize getiriyor. Biz de ciddi bir iş barışı içerisinde insanlarımıza doğru hizmet edilmesiyle ilgili elimizi taşın altına koyuyoruz. Son yaptığımız toplu iş sözleşmesi de bunun bir örneğidir. Şeffaf bir süreç yürüttük. İşçimizin alın terinin karşılığının verilmesi için tüm imkânlarımızı zorladık. Kimseye lütfetmedik. Gerçekten işçimizin hakkı olanı verdik” dedi.

‘Hepimiz İzmit’te Yaşıyoruz’

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Ben bütün çalışanlarımıza şunu söylüyorum; maaşlarınızı ben vermiyorum, millet veriyor. Benim de sizlerden beklentim insanlarımıza hizmet gayesiyle hareket etmenizdir. Ben sizlere inanıyorum. Hepimiz İzmit’te yaşıyoruz. Dolayısıyla İzmit’in sorunlarını hep birlikte gidereceğiz. Görevimiz, sorumluluğumuz milletimize en iyi şekilde hizmet etmektir. Tekrardan almış olduğunuz haklarınızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Küçük: Sizleri Kendi Gibi Gören Bir Belediye Başkanımız Var

Ardından konuşan Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, “İzmit Belediyesi sayın başkanımızla birlikte emeğe değerini gösteriyor. Kendisinin de hukukçu kimliği ile birlikte sizleri kendi gibi gören bir belediye başkanımız var. Toplu iş sözleşmesi bu ülkede 15 yıllık taşeron köleliğinin çözümü oldu. Bu konuda bize tüm fırsatları başkanımız sundu. Belediyemizin imkânlarının en üstüne çıkacak şekilde bu sözleşmeyi tamamladık” dedi.

‘Hep Birlikte Çalışacağız’

Konuşmalarına devam eden Küçük, “Sayın başkanımızın da dediği gibi burası İzmit, Kocaeli’nin merkezi ve biz hep birlikte örnek bir kent olacağız. Umuyorum ki güzel günler daha da güzel olacak bu süreçte. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte üreteceğiz ve birlikte yaşayacağız. Ben tekrardan emekleri geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından teşekkürlerini ileten işçiler Başkan Hürriyet’e çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -