Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

İzmit Belediyesi Karla Mücadele Karnesini Açıkladı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 3932
İzmit Belediyesi Karla Mücadele Karnesini Açıkladı

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ednan Pala, son beş günlük kar yağışı sürecinde İzmit Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Başkan Yardımcısı Pala açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

İzmit, son 30 yılın en yoğun ve en fazla kar yağan günlerini yaşıyor. Biz de İzmit Belediyesi olarak, yoğun kar yağışının halkımızın günlük yaşantısını en az etkilemesi amacıyla mesai gözetmeden çalışıyoruz. Bu kapsamda Belediyemizin Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri’ne ait bütün personel, greyder, beko-loder, kamyon, kamyonet, unimog gibi iş makinaları ve araç gereçleri tek bir çatı altında toplanarak “karla mücadele ekibi”  kurulmuştur.

İzmit’te 102 mahalle, 458 cadde ve 2608 sokak mevcuttur. Son 5 günlük kar yağışı süresince arazide çalışan bütün personel, 2 vardiya halinde 24 saat esaslı olarak karla mücadele mesaisi yapmıştır. Bu çalışma esnasında önceliğimiz otobüs durakları, merdivenler, üs geçitler, hastaneler, sağlık ocakları, okullar, kültür merkezleri, mahalle konakları, cami avluları ve çarşı merkezi başta olmak üzere ana güzergâhlardaki bütün yaya kaldırımları olmuştur.

Yani İzmit Belediyesi, insan ve makine gücünün tamamını İzmit halkının yoğun kar yağışından en az etkilenmesi için seferber etmiştir. Şimdiye kadar 200 personel ile her gün 24 saat çalışarak, 3210 km yolda kar küreme çalışması yapılmış olması ve 1500 ton tuz kullanılması bunun en açık ispatıdır. Bu bilgiler dışında yapılan bütün yorumlar, kar yağışını bir doğa olayı olarak kabullenmeyecek kadar iyi niyet ve sağduyudan uzaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -