Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

İZMİT’İN PARKLARI DAHA GÜZEL VE DAHA GÜZENLİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1190
İZMİT’İN PARKLARI DAHA GÜZEL VE DAHA GÜZENLİ

İzmit’te zamanla hasar alan park alanları yenilenmeye devam ediyor.

İzmit Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mahalle ve sokaklarda yer alan park alanlarında banklar, spor aletleri, korkuluk ve oyun gruplarında zamanla oluşan hasarlar belediye ekipleri tarafından yenilenmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar kısa sürede tamamlanırken, vatandaşlar özellikle çocuklara en güzel, güvenli ortamlar sağlanıyor.

Modern ve Kullanışlı

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın görev süresi boyunca köylerle birlikte 500 parkı hizmete açan İzmit belediyesi, eski parkları da tek tek elden geçiriliyor. İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada, eski parklar daha kullanışlı hale getiriliyor. Yetkililer kentin dört bir yanındaki park yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirterek “eski parklardaki oyun grupları, oturma alanlarıyla çevre düzenlemeleri yeniden yapılıyor. Özellikle çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda zeminin kauçukla kaplanmasına ayrı bir önem veriyoruz. Yenilenen parklara çok fonksiyonlu çocuk oyun grupları, fitnes aletleriyle çok daha kullanışlı kent mobilyaları monte ediliyor. Ayrıca aydınlatma sistemleri de yenilenen parklar eskiye oranla daha modern ve kullanışlı hale getirilmiş olunuyor” dediler.

Çocukların Güvenliği Ön Planda

Açıklamaların devamında “Çocuk doktoru bir belediye başkanımızın olmasından dolayı çocukların oyun alanları titizlikle kontrol ediliyor. Çocukların güvenliği ve sağlığı için parklarımız sürekli olarak yenileniyor. Çocuk parklarında belediyemiz tarafından çocuklarımızın güvenliği için birinci kalitede ve sağlıklı ürünler kullanılmaya özen gösteriliyor” ifadelerine yer verildi.

 -
 -
 -