Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

İZMİT’TE PARK VE YEŞİL ALANLAR TIRPAN ÇALIŞMALARIYLA TEMİZLENİYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 114
İZMİT’TE PARK VE YEŞİL ALANLAR TIRPAN ÇALIŞMALARIYLA TEMİZLENİYOR

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yeşil alanların korunması amacıyla ot biçme ve tırpan çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Kentleşmeyle paralel olarak artan betonlaşma sebebiyle ilçede azalan yeşil alan sayısını arttırmaya ve mevcut alanları da korumaya devam eden İzmit Belediyesinin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tırpan çalışmalarını kentin dört bir yanında aralıksız sürdürüyor. Bitkilerin daha kolay büyümesini sağlayan ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıran tırpan çalışması ile yol kenarları, yeşil alanlar ve parklar daha kullanışlı hale getiriliyor.

Yabani Otlardan Arındırdılar

Park, bahçe, oyun alanları ve caddelerdeki orta kaldırım ile yan bantlarda tırpan çalışmalarını programlı olarak sürdüren ekipler, son olarak merkeze yakın mahallelerde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Program dahilinde oluşturulan 6’şar kişilik ekipler Tepeköy Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Malta Mahallesi ve Alikahya Mahallesi’ni yabani otlardan arındırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tırpan çalışmalarına diğer bölgelerde de devam edecek.

 

 -
 -