Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

KINALI ASKER PARKI’NDA 18 MART BAKIMI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 388
KINALI ASKER PARKI’NDA 18 MART BAKIMI

İzmit Belediyesi, Çanakkale ruhunun yaşatıldığı açık hava müzesi niteliğindeki Kınalı Asker Parkı’nda pazartesi günü başladığı bakım çalışmasını şanlı zaferini 106. yıl dönümünde tamamladı

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Kınalı Asker Parkı’nda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin anısını canlı tutmak, şanlı Türk ordusunun Çanakkale’de yazdığı kahramanlık destanını nesilden nesle aktarmak ve o ruhun yaşatılmasını amaçlayan Kınalı Asker Parkı’nda pazartesi günü başlayan bakım çalışmaları, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde tamamlandı.

Zaferin Ruhunu Yaşatıyor

Çanakkale'deki kara ve deniz savaşlarını yansıtan 9 adet rölyef, üçlü Atatürk, Kınalı Asker ve Seyit Onbaşı heykelleri, savaşta kullanılan top, siper, Çanakkale Savaşları’nda hayatını kaybeden 629 Kocaeli şehidinin isimleri, Seyit Onbaşı'nın kullandığı top ve o tarihi günleri anlatan birçok materyalin bulunduğu parkta detaylı bakım ve onarım çalışması yapıldı. Kınalı Asker Parkı, Çanakkale ruhunu yansıtmaya ve yaşatmaya devam ediyor.

 

 -
 -
 -