Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

ŞEHİT CAFER ŞENOL PARKI TÖRENLE AÇILDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2764
ŞEHİT CAFER ŞENOL PARKI TÖRENLE AÇILDI

İzmit Belediyesi tarafından Serdar Mahallesi’ne yapılan Şehit Cafer Şenol Parkı törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, şehidin annesi Hanife Şenol, ağabeyi Tayfun Şenol, Serdar Mahalle Muhtarı Ümit Yılmaz ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Güzel Hizmetleri Oldu

Bölgedeki çocukların da yoğun ilgi gösterdiği programın açılışında konuşan, Serdar Mahalle Muhtarı Ümit Yılmaz “2009 yılından bu yana başkanımızla çalışıyoruz. İzmit’imize ve mahallemize güzel hizmetleri oldu. Kendisine hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Gönülleri kazanamayan halkın huzurunda yer bulamaz, biz buna inandık ve var gücümüzle çalıştık” dedi.

İzmitli Şehidin İsmi Verildi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da yaptığı konuşmasında “parkımızın açılışında çok özel duygular içerisindeyiz. Şehidimizin ismini verdiğimiz bu parkımıza gelenler kahramanımızın öyküsünü okuyacak ve dua edecekler. Cafer Şenol nezdinde ülkemiz için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehit olmak büyük bir mertebedir. Biz, bu yurdu elimizden bırakmayana kadar bu mücadele devam edecek. Allah, başta Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve güvenlik güçlerimize yardım etsin.

500 Park

Bu görevlerde bulunanların en güzel hizmetlerinden biri, her yaştan insanlarımızın istifade edebileceği böyle yerler yapmaktır. Göreve geldikten sonra 500’den fazla yeni parkımızı halkımızın hizmetine sunduk” dedi.

Durmak Yok Yola Devam

Kendisinden sonra da bu güzel hizmetlerin devam edeceğini belirten Doğan “bu hizmetlerimizin devamı için adres bellidir. Durmak yok yola devam. İşleri yine AK Belediyecilik ile bizim adayımız yapacak. Adayımız için sizden destek istiyorum” dedi. Konuşmaların ardından Köşem Camii İmamı Mustafa Öztürk açılış duasını gerçekleştirdi.

624 Ağaç Fidanı Dikildi

1994 yılında görev başında geçirdiği trafik kazasında şehit olan İzmitli şehit Cafer Şenol’un isminin verildiği toplam alanı 4 bin 478 metrekarelik alandan oluşan parkta, 88 metrekarelik çocuk oyun alanı yer alıyor. 540 adet zeytin ağacı, 40 adet erguvan ağacı, 44 adet leylandi ağacı olmak üzere park alanına toplamda 624 ağaç fidanı dikildi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -