Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

YAHYA KAPTAN AMFİ TİYATRO ‘NE OLMADI?’ OYUNUYLA RENKLENDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 161
YAHYA KAPTAN AMFİ TİYATRO  ‘NE OLMADI?’ OYUNUYLA RENKLENDİ

İzmit Belediyesinin yakın zamanda yeniden hayat verdiği Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, Nill Sanat Merkezi’nin ‘Ne olmadı?’ oyununa ev sahipliği yaptı

İzmit’in en büyük yerleşim alanlarından Yahya Kaptan Mahallesi’nin simgelerinden biri olan ancak uzun bir süredir kaderine terk edilerek atıl durumda bırakılan amfi tiyatro, İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Yeni yüzüyle aktif olarak kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan amfi tiyatroda, son olarak ‘Ne olmadı?’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Kültürel Ve Sanatsal Etkinlikler Devam Edecek

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkılarıyla Nill Sanat Merkezi’nin düzenlediği ücretsiz etkinlik, Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da dün akşam saat 20.00’de başladı. Lütfü Ufuk Gönüllü yönetmenliğinde Nill Sanat Merkezi kursiyerlerinden Dilan Aslıtürk ve Erva Kemer'in hayat verdiği çağdaş performans türündeki ‘Ne olmadı?’ oyunu, İzmitli tiyatro severler tarafından büyük beğeni ile takip edildi. Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, ilerleyen günlerde yeni oyunlara ve etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

 -
 -
 -