Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

YAŞAM BAHÇESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE AYDINLANIYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 414
YAŞAM BAHÇESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE AYDINLANIYOR

İzmit Belediyesinin büyük ölçüde tamamladığı çevre düzenlenmelerinin devam ettiği Yaşam Bahçesi’nde aydınlatma güneş enerjisiyle sağlanıyor

İzmit Belediyesi tarafından daha önce kent genelinde birçok noktada uygulamaya geçirilen ve köylerde de yaygınlaştırılmaya başlanan güneş enerjili led aydınlatmalar Çayırköy’de bulunan Yaşam Bahçesi’nde de kullanılmaya başlandı. Büyük ölçüde tamamlanan ve çevre düzenleme işlemlerinde son aşamaya gelinen Yaşam Bahçesi’nde enerji kullanımında tasarruf edilecek. Yaşam Bahçesi’nin aydınlatmaları güneş enerjisi panellerinden sağlanacak.

24 Saat Enerji Depoluyor

İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi’nde kullanılmaya başlayan güneş enerjili led aydınlatma sistemleri hareket algılayıcı sensörlerin bulunduğu aydınlatma direkleriyle birlikte yolda kimse yokken yüzde 70 aydınlatma sağlıyor. Bir araç veya bir vatandaşın geçtiği sırada ise yüzde 100 enerji verilerek sokak tamamen aydınlatılıyor. Normal olarak kullanıldığında da büyük bir tasarrufu olan güneş enerjisinin böylelikle daha da tasarruflu kullanılmasıyla güneş olmasa da 24 saat enerji depolanması sağlanıyor.

 

 

 -
 -
 -