Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ümit UÇAR
Park ve Bahçeler Müdürü

Haberler

YEŞİL BİR İZMİT İÇİN "YAŞAM BAHÇESİ"

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 880
YEŞİL BİR İZMİT İÇİN "YAŞAM BAHÇESİ"

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yaşam Bahçesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan bitkilerin üretimi başladı

Üreten belediye İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yaşam Bahçesi’nde bitki üretimine başlandı. İzmit Ekolojik Yaşam Bahçesi ile İzmit, dışarıya bağımlı olmadan kendi öz kaynaklarıyla kentin dört bir yanını yeşile boyayacak. Çevre dostu İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentte gerçekleştirilecek olan çevre ve peyzaj düzenlemelerinde kendi ürettiği tıbbi ve aromatik bitkileri kullanacak.

Yaşam Bahçesini Ziyaret Etti

Üretiminin ne kadar kıymetli olduğunu her fırsatta vurgulayan ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmeye devam eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, toprağın zenginliğinden faydalanmaya devam ediyor. Başkan Hürriyet, İzmit’in dışa bağımlılığını azaltacak olan Yaşam Bahçesi projesinde son durumu incelemek üzere serayı ziyaret etti. Yetiştirilen bitkiler üzerine bilgi alan Başkan Hürriyet, bölgede devam eden inşaatın en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

 

 -
 -