Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
-1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Yasemin GÖZKONAN KAHVECİ
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü

Haberler

80 YAŞINDAKİ FİRDEVS TEYZE’YE AŞIYA ULAŞIM DESTEĞİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 352
80 YAŞINDAKİ FİRDEVS TEYZE’YE AŞIYA ULAŞIM DESTEĞİ

Aşı olmak isteyen 60 yaş üstü ve engelli vatandaşlara randevu ve ulaşım desteğini sürdüren İzmit Belediyesi, 80 yaşındaki Firdevs Teyzeyi de aşı olmaya götürdü

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgınına karşı İzmit Belediyesi tüm birimleriyle mücadele etmeye devam ediyor. Halkın hijyeni için dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren ve zorlu süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlara psikolojik destek de sunan İzmit Belediyesi, aşı uygulamalarında da komşusunu yalnız bırakmıyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, aşı olmak isteyen 60 yaş üstü ve engelli vatandaşların randevularını alıyor ve hastaneye ulaşım desteği sağlamaya devam ediyor.

Randevu Ve Ulaşım Desteği

Son olarak Sultaniye Köyü’nde ikamet eden 80 yaşındaki Firdevs Özcan’ın talebi üzerine Covid-19 aşı randevusu İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından alındı. Evinden alınarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne götürülen ve aşı işlemi tamamlanana kadar yalnız bırakılmayan Özcan’a eşlik eden belediye ekipleri ardından yine evine bıraktı. İzmit Belediyesine teşekkür eden Özcan, “Sağ olun. Allah razı olsun; aşı için İzmit’e götürdünüz, getirdiniz. Her derdime yetişiyorsunuz” dedi.

Haberin videosunu izlemek için linke tıklayınız;

https://www.youtube.com/watch?v=umRfqxE0gGc

 -
 -