Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Yasemin GÖZKONAN KAHVECİ
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü

Haberler

ALZHEİMER YAŞAM EVİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI!

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 410
ALZHEİMER YAŞAM EVİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI!

Alzheimer hastalarının ve yakınlarının yaşam kalitesini yükseltmek için Türkiye’de ilke imza atan İzmit Belediyesi, açılışını yaptığı Alzheimer Yaşam Evi’nde hasta kabulüne başladı

İzmit Belediyesi, yaşlıların refah seviyesini arttırmak, Alzheimer hastalarının sosyal yaşama uyumunu arttırmak ve bakımları konusunda yakınlarına destek olmak adına Alzheimer Yaşam Evi’ni hayata geçirdi. Geçtiğimiz hafta Malta Mahallesi’nde açılışı yapılan Alzheimer Yaşam Evi’ne kısa sürede talepler gelmeye başladı. Hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini, hasta yakınlarının bilinçlenmesini sağlamak için hizmete giren Alzheimer Yaşam Evi kayıt kabulüne başladı.

Kayıt Süreci Nasıl İşleyecek?

İzmitli Alzheimer Yaşam Evi’nden hizmet alabilmek için hasta yakınları telefon, internet veya yüz yüze olarak başvuruda bulunabilecek. Başvurular Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’na yönlendirilecek. Alzheimer hastasının uygunluğuna dair rapor Nöroloji Ana Bilim Dalı tarafından belediyeye iletilecek. Rapordaki uygunluk durumuna istinaden Alzheimer hastası Alzheimer Yaşam Evi’ne kaydolacak.

Günlük 16 Kişi Faydalanacak

Günde 16 kişiye hizmet verecek olan Alzheimer Yaşam Evi’nde; sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve yaşlı bakım teknikeri ile birlikte hizmet verilecek. Alzheimer Yaşam Evi’nde; zihinsel aktiviteler, paylaşım saati uygulamaları, psikomotor aktiviteler, kuşaklar arası iletişim aktiviteleri, fiziksel egzersizler, kültür sanat aktiviteleri, sosyo-kültürel geziler ve müzik-ritim aktiviteleri olacak.

Detaylı Bilgi Alabilmek İçin…

İzmitli Alzheimer hastaları bu etkinlikler ve faaliyetler sayesinde sosyal yaşamda daha kaliteli bir hayat sürdürecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0262 318 02 02 numaralı hattı arayabilir veya alzheimer.izmit.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilir. Yüz yüze görüşmek isteyen İzmitli vatandaşlar ise Malta Mahallesi Yurdum Caddesi No: 34 adresindeki Alzheimer Yaşam Evi’ne bizzat gidebilir.

 

 -
 -
 -