Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
-1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Yasemin GÖZKONAN KAHVECİ
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİNİN YARDIM KAMYONU KASTAMONU'YA DOĞRU YOLA ÇIKTI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 277
İZMİT BELEDİYESİNİN YARDIM KAMYONU KASTAMONU'YA DOĞRU YOLA ÇIKTI

İzmit Belediyesinin öz kaynakları ve vatandaşların bağışları ile oluşturulan yardım kamyonu, sel felaketinden etkilenen Kastamonu'ya doğru yola çıktı

İzmit Belediyesi, son yılların en büyük felaketleri ile baş başa kalan ülkemizde bu felekatlerden etkilenen bölgelere yardım eli uzatmaya devam ediyor. Orman yangınlarından etkilenen Muğla ve Antalya'nın Manavgat İlçesi'ne de daha önce yardım tırları gönderen İzmit Belediyesi, sel felekatiyle karşı karşıya kalarak büyük can ve mal kayıplarının yaşandığı Kastamonu'ya da bir kamyon dolusu yardım gönderdi.

Gelen Taleplere Göre Hazırlandı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen yardım organizasyonunda belediyenin kendi öz kaynakları ve vatandaşlardan gelen bağışlar kullanıldı. Felekatten etkilenen bölgelerden gelen ihtiyaç talebine göre İzmit Belediyesi Kardeş Eller Gıda Bankası'nda hazırlanan koliler, belediyenin görevlendirdiği kamyon ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Kastamonu'nun Bozkurt bölgesine doğru yola çıktı.

Kahveci, "Hemen Harekete Geçtik"

Yardım aracının içerisinde yer alan ürün ve malzemelerin kısa sürede afet bölgesine ulaşacağını belirten İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, "Karadeniz ve Kastamonu'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle çok üzgünüz ve gelişmeleri endişe ile takip ediyoruz. Kastamonu'nun Bozkurt İlçesi'nde yaşanan sel felaketinin ardından başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet'in talimatıyla hemen harekete geçtik. Oradaki mevkidaşlarımızla irtibata geçerek ne tür ihtiyaçları olduğu konusunda bilgi aldık.

"Yaraları Birlikte Saracağız"

Edindiğimiz bilgiler neticesinde oluşturduğumuz ihtiyaç listesini öncelikle kendi öz kaynaklarımız ve sonrasında da vatandaşlarımızın bağışları ile hazır hale getirdik. Yardım aracımızda gıda kolisi, temizlik malzemeleri, arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak olan yağmurluk, çizme, pil ve buna benzer malzemeler bulunuyor. İlk kamyonumuz bu malzemelerle birlikte Kastamonu'ya doğru yola çıktı.  Herkese buradan bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaraları birlikte saracağız. Her zaman yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -