Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
-1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Yasemin GÖZKONAN KAHVECİ
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü

Haberler

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL YÜZME ETKİNLİĞİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 357
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL YÜZME ETKİNLİĞİ

İzmit Belediyesinin Tepeköy Mahallesi’ndeki kapalı yüzme havuzunda zihinsel engelli çocuklara ücretsiz yüzme kursu eğitimi başladı. Özel çocuklar eğlenirken hem sosyalleşiyor, hem de öğreniyor

İzmit Belediyesi, özel gereksinimli çocukların psikomotor becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı, Bayındırlık Kalıcı Konutları No:67 adresinde bulunan kapalı yüzme havuzunda her cuma günü 12.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz yüzme etkinliği gerçekleştiriyor. Eğlenceli yüzme dersleri profesyonel yüzme antrenörleri gözetiminde yapılıyor.  

Özel Proje Yeni Başladı

İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlkin Kılıçaslan, “Özel gereksinimli çocuklarımız suda çok rahatlıyor. Hem hiperaktivitelerini biraz indirmek, hem de onları motive etmek için böyle bir talebimiz olduğunu İzmit Belediye Başkanı’mız Fatma Kaplan Hürriyet’e ilettik. Engelli meclisi olarak başkanımızla çok güzel bir proje geliştirdik. Projemize yeni başladık. Belediye başkanımız özel gereksinimli çocuklarımız için gerçekten çok duyarlı.

Başkan’a Teşekkür Etti

Onları topluma entegre etmek adına da bu projeyi çok güzel geliştirdi. İnşallah bu uzun süreli ve sürdürülebilir bir proje olacak. Otizmli, zihinsel engelli çocuklarımız ve down sendromlu çocuklarımız burada. Bu projenin daha da genişlemesini istiyoruz. Bu projede bize destek olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, spor işleri müdürlüğüne ve sosyal hizmetler müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Her Cuma Gelebilirler”

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Merve Gökduman ise “İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerimizden gelen havuz talebi üzerine İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’muzda her cuma belirli saatlerde engelli çocuklarımız ve aileleri ücretsiz hizmet alabilecek. Çocuklarımıza ve ailelerine şimdiden iyi eğlenceler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -