Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Temizlik İşleri Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KENTİ PIRIL PIRIL YAPIYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 185
İZMİT BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ  KENTİ PIRIL PIRIL YAPIYOR

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri her gün belirlenen plan dâhilinde kent genelinde temizlik çalışmalarını yürütürken bir yandan da İzmit’in renklenmesini sağlıyor

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöplerin toplanması, ana cadde, yol, meydan merkez ve kırsalda çevre temizliği konusunda yoğun mesai harcayarak İzmit’in her zaman mis gibi kalmasını sağlıyor. Pandemi döneminde büyük bir çabayla dezenfekte ve temizlik işlemlerini gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda yaptıkları boyama çalışmalarıyla da İzmit’in Picassoları olarak anılıyor

Yollar Pandemide Defalarca Yıkandı

Temizlik İşleri Müdürlüğü, özellikle merkez mahallelerde gece yıkamaları gerçekleştirerek ana caddeler ve ara sokakların tertemiz kalmasını sağlıyor. Pandemi döneminde oldukça önemli olan temizliğin bel kemiği Temizlik İşleri Müdürlüğü, 102 mahallerde defalarca komple dezenfeksiyon ve yıkama çalışması gerçekleştirdi.

İzmit’in Picassoları

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, rutin temizlik çalışmalarının yanında mahallelerdeki merdivenleri de rengârenk boyuyor. Boyama yeteneği olan temizlik personelleri, merdivenleri boyarken, asfalt ve duvarları da resimler yaparak renklendiriyor. İzmitlilerin ‘Picasso’ diyerek onurlandığı personeller büyük bir aşkla çalışmalarına devam ediyor.

Kadınlar İzmit’i Çiçek Gibi Yapıyor

Kadınların iş ve sosyal hayatına katkıda bulunmak adına her meslek grubunda kadının yeri olduğunu gösteren Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Temizlik İşleri Müdürlüğünde de kadın istihdamını gerçekleştirdi. İzmit Belediyesinin sınav ve mülakatla işe aldığı kadın temizlik işçileri de İzmit’i çiçek gibi yapıyor.

Büyük Bir Heyecanla

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yüzlerinden gülümsemeyi eksik etmeden büyük bir heyecanla İzmit’in daha temiz ve ferah kalması için gece-gündüz demeden mesai yapıyor. Vatandaşlar da her gün mahallelerine gelen temizlik işleri personellerini sosyal medyalarında paylaşarak teşekkürlerini dile getiriyor.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -