Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
26°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
MEKANLAR / Gölkay Park
TÜM MEKANLAR TURİZM SPOR

Gölkay Park

Adres
Kategori SPOR

İzmit Belediyesi’nin doğal bir yaşam alanı olarak İzmitlilerin hizmetine sunduğu Gölkaypark, vatandaşların ilgi odağı oldu. Su kayağı ve wakeboard meraklıları dışında, doğa tutkunlarının da ilk tercihleri arasında yer aldı.

 

Sulama göleti olarak yapılan, yıllarca bu şekilde kullanıldıktan sonra atıl bir hale gelen yer İzmit Belediyesi tarafından yeniden gözden geçirilerek 2010 yılında dünyanın en gelişmiş Weakboard Merkezini haline getirilmiştir. Şehrin en atıl bölgesi olarak bilinen Gölkay Park şimdilerde bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

İzmit halkının en uğrak noktası haline getirilen bölgede sportif faaliyetler gerçekleştirilirken, sayısız şampiyonaya da ev sahipliği yapıldı. Gölakypark sadece su sporlarının yapıldığı bir alan değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerin yapıldığı bir alan oldu. Dünyada ilk defa su üzerinde sema gösterisi bu tesiste gerçekleştirildi. Gölakypark aynı zamanda yürüyüş yolları, parkları, mesire alanları ile vatandaşların en yoğun olarak kullandığı bir bölge oldu. Bölge aynı zamanda amatör balıkçılarının balık tutma adresi haline geldi.

Birinci etabını tamamlayarak vatandaşların kullanımına sununa İzmit Belediyesi, Gölkay Park 2.Etap Projesinin startını verdi. 937 bin lira maliyetli projede 2700 metre yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, kondisyon alanları, piknik alanları ve yeşil alanlar yer alıyor.