Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Sizin için çalışıyoruz. Tam 158 proje...
PROJELER / ALZHEİMER YAŞAM EVİ

ALZHEİMER YAŞAM EVİ

Alzheimer Yaşam Evi, yaşlıların refah seviyesini arttırmak, Alzheimer hastalarının sosyal yaşama uyumunu arttırmak ve bakımları konusunda yakınlarına destek olmak adına hayata geçirildi. Hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini, hasta yakınlarının bilinçlenmesini sağlamak için hizmete giren Alzheimer Yaşam Evi’nden hizmet alabilmek için hasta yakınları telefon, internet veya yüz yüze olarak başvuruda bulunabilecek. Başvurular Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’na yönlendirilecek. Alzheimer hastasının uygunluğuna dair rapor Nöroloji Ana Bilim Dalı tarafından belediyeye iletilecek. Rapordaki uygunluk durumuna istinaden Alzheimer hastası Alzheimer Yaşam Evi’ne kaydolacak.

Günde 16 kişiye hizmet veren Alzheimer Yaşam Evi’nde; sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve yaşlı bakım teknikeri hazır bulunuyor. Alzheimer Yaşam Evi’nde; zihinsel aktiviteler, paylaşım saati uygulamaları, psikomotor aktiviteler, kuşaklar arası iletişim aktiviteleri, fiziksel egzersizler, kültür sanat aktiviteleri, sosyo-kültürel geziler ve müzik-ritim aktiviteleri ile hastalara destek veriliyor.

İzmitli Alzheimer hastaları bu etkinlikler ve faaliyetler sayesinde sosyal yaşamda daha kaliteli bir hayat sürdürecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0262 318 02 02 numaralı hattı arayabilir veya alzheimer.izmit.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilir. Yüz yüze görüşmek isteyen İzmitli vatandaşlar ise Malta Mahallesi Yurdum Caddesi No: 34 adresindeki Alzheimer Yaşam Evi’ne bizzat gidebilir.

Fotoğraf Galerisi