Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
15°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Birlikte Başardık...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / BELSA PLAZA

     Bina dış cephesine daha estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla cephe tasarımları yapıldı.Bina girişindeki dar giriş kaldırılarak 2 kat boyunca uzanan daha estetik bir forma sahip yeni bir giriş yapıldı.

    Bina sırasıyla  İzmit Belediyesi, İzmit Büyükşehir Belediyesi ve daha sonra da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne e v sahipliği yapmıştır. Her  kurum değişiminde organizasyon şeması da değiştiğinden mekanlara yeni fonksiyonlar yüklenmiştir.Bu nedenle ihtiyaç durumuna göre mevcut duruma yeni mekanlar eklenmesi ya da çıkarılması gerekmiştir. Yeni dönemde İzmit Belediyesi olarak kullanılacak olan binada bulunan çok çeşitli (farklı malzeme ve farklı yüksekliklerde,yapı ömrü tükenmiş) ve atıl durumdaki duvarlar kaldırılmıştır.Yerine daha açık,modern ve şeffaf ofis sistemleri yaratılmıştır. Koridor ve iç mekanların döşeme kaplamalarının eskimiş ve yıpranmış bir durumda olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle tüm döşeme kaplamaları tek tip olarak değiştirilmiştir.İç mekanlarda dayanıklı cins laminant parke koridorlarda granit seramik uygulamasına gidilmiştir.

İhtiyaca göre artan mekanlar nedeniyle çok farklı tipte olan kapıların ayrıca çoğunun da kullanılmaz halde olduğu tespit edilmiştir. Binadaki tüm kapılar tek tip hale getirilmiştir.

Bilgisayara ait data altyapısı,yangın yönetmeliğine göre yapılacak yangın alarmı ve güvenlik için yapılması uygun görülen kamera sistemine ait hatların geçirilmesi amacıyla asma tavan sistemi yapımı seçilmiş, böylelikle görüntü kirliliği ortadan kaldırılmıştır. Bina genelinde bulunan tüm su yalıtımı sorunları çözüldü.

Tüm elektrik sistemi elektrik iç tesis yönetmeliği açısından günümüz şartlarına uygun hale getirilmiştir.

Tüm odalara yangın yönetmeliğine uygun olarak duman dedektörleri koyulmuştur.Yangın çıkış kapıları da yönetmeliğine uygun tasarımda panik kol sistemli  yangın kapıları ile değiştirilmiştir.

 

Tespit edilen tüm bu işlerin yapılabilmesi için teknik şartname hazırlanmıştır.

        Hazırlanan bu şartname doğrultusunda; teknik kontrolü ve son onayı kurumumuzda olmak kaydıyla, tadilatın 800.000,00 TL lik kısmı  şartsız  onarım bağışı talebinde bulunan Çevre Temizlik A.Ş ve Kent Katı Atık şirketleri tarafından, 100.000,00 TL lik kısmı da yine şartsız onarım bağış talebinde bulunan Öztorunlar Otomotiv firması tarafından yaptırılmıştır.

Personelimiz ve gelen vatandaşlarımıza layık konforlu, modern ve dingin bir mekan elde edilmiştir.Tüm katlara çay - kahve makineleri ve vatandaşlarımızın oturup dinlenebilecekleri oturma birimleri koyulmuştur.

Fotoğraf Galerisi