Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Birlikte Başardık...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / EKOPARK

 

Şehrin en güzel bölgelerinden biri olan Şirintepe Mahallesi’nde ise Ekopark adıyla, çok büyük ve çok özel bir alan yaratıldı. Herkes kabul ediyor ki, Ekopark İzmit’in batısına nefes aldırdı.

40 DÖNÜMLÜK ALANDA

İzmit Şirintepe’deki Ekopark 40 dönümlük alanda oluşturuldu.  Ekopark’ın en önemli özelliklerinden biri, bu alanda kullanılan bütün malzemelerin doğada kolay çözünebilir, geri dönüşüme uygun malzemeler olması. Şirintepe Ekopark “Çevre dostu” belediyecilik uygulamasının en güzel örneklerinden biri olarak gösterilebilir.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETİYOR

Şirintepe Ekopark’ın en önemli özelliklerinden biri de, bu alanda kullanılan enerjinin tamamının, bu alanda kurulan sistemlerde üretiliyor olması. Park alanı içinde güneş ve rüzgar sayesinde enerji üreten sistemler var. Bu sistemlerde üretilen elektrik enerjisi ile park alanı aydınlatılıyor,  parktaki elektrikli cihazlar kullanılabiliyor.

510 METREKARELİK BİYOLOJİK GÖLET

Şirintepe’deki Ekopark alanında büyüklüğü 510 metrekare olan bir biyolojik gölet de var. Bu gölette kurulan sistem sayesinde gölün suyu hiçbir kimyasal madde kullanılmadan, kendi kendisini temizleyip, arıtabiliyor. Ekopark’a gidip, bu göletin başında, yeşillikler içinde oturmak gerçekten büyük bir keyif.

EKOPARK’TA HERŞEY VAR

Ekopark alanı içinde, ailelerin piknik yapabilecekleri yerler oluşturuldu. Doğal ve organik ürünlerin üretenler tarafından satıldığı küçük, şık dükkanlar var.  Yürüyüş güzergahı,  çocuk oyuncakları, büyükler için spor aletleri bulabiliyorsunuz. Çok güzel bir manzara seyir terası yapılmış. Park alanı içinde küçük hayvan barınakları da özellikle çocukların dikkatini çekiyor. Bu hayvan barınaklarında çeşitli kuşlar, ördekler, tavşanlar bulunuyor. Park alanı içindeki bütün ahşap malzemeler Sapelli ve İreko ağaçlarından üretilmiş. 

Fotoğraf Galerisi