Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Birlikte Başardık...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / GÖLKAY PARK

Gölkaypark 450 dönümlük bir alan üzerine kurulu, kablolu ve motorlu su kayağının aynı anda yapılabildiği dünyadaki tek merkez Gölkaypark, 16-19 Eylül 2010 tarihlerinde Avrupa Şampiyonası Finali ve Dünya Su Kayağı Şampiyonası İzmit ayağına ev sahipliği yapmıştır.
  Modern sosyal tesisleri ile emsallerinden önde olan Gölkaypark; kafeterya, teras, soyunma odaları, dinlenme ve eğlence mekânları ile tam donanımlı bir spor merkezi olarak hizmet vermektedir.

Doğal bir yaşam alanı olarak İzmitlilerin hizmetine sunduğu Gölkaypark, vatandaşların ilgi odağı oldu. Su kayağı ve wakeboard meraklıları dışında, doğa tutkunlarının da ilk tercihleri arasında yer aldı.

 

Sulama göleti olarak yapılan, yıllarca bu şekilde kullanıldıktan sonra atıl bir hale gelen yer İzmit Belediyesi tarafından yeniden gözden geçirilerek 2010 yılında dünyanın en gelişmiş Weakboard Merkezini haline getirilmiştir. Şehrin en atıl bölgesi olarak bilinen Gölkay Park şimdilerde bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

 

İzmit halkının en uğrak noktası haline getirilen bölgede sportif faaliyetler gerçekleştirilirken, sayısız şampiyonaya da ev sahipliği yapıldı. Gölakypark sadece su sporlarının yapıldığı bir alan değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerin yapıldığı bir alan oldu. Dünyada ilk defa su üzerinde sema gösterisi bu tesiste gerçekleştirildi. Gölakypark aynı zamanda yürüyüş yolları, parkları, mesire alanları ile vatandaşların en yoğun olarak kullandığı bir bölge oldu. Bölge aynı zamanda amatör balıkçılarının balık tutma adresi haline geldi.

 

Birinci etabını tamamlayarak vatandaşların kullanımına sununa İzmit Belediyesi, Gölkay Park 2.Etap Projesinin startını verdi. 937 bin lira maliyetli projede 2700 metre yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, kondisyon alanları, piknik alanları ve yeşil alanlar yer alıyor.

Görevli : Yusuf KUZU
İletişim : (262) 318 00 00 / 14 54
E-Mail: Yusuf.KUZU@izmit.bel.tr
    

Fotoğraf Galerisi