Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Birlikte Başardık...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / HER EVE BİSİKLET

Toplamda 2012 yılından itibaren son dört yılda 21.350 öğrencimize karne hediyesi olarak bisiklet hediye edilmiştir. Ayrıca 2016 öğretim yılı sonunda 5.sınıf öğrencilerimize ve tüm öğretmenlerimize toplam 10.000 bisiklet dağıtımı yapılıyor.

 İZMİT, BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK

 “İzmit’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum” sloganıyla bir kampanya başlattık. Bisikleti şehrimizde yaygınlaştırmak ve kullanımını arttırmak amacıyla yola çıkıldı. 7 yıl önce başlatılan kampanya ile özel- devlet ayrımı yapmaksızın 22 bin öğrenciye bisiklet hediye edildi.

ONBİNLERCE KİŞİ BİSİKLET KULLANMAYI ÖĞRENDİ

Bisiklet kullanmayı bilmeyen kalmasın diye Bisiklet Eğitim Pisti kuruldu. Bugüne kadar gencinden yaşlısına büyüğünden küçüğüne 20 binden fazla vatandaş burada eğitim aldı. Okullardaki öğrenciler buraya getirilip bisiklet kullanımı öğretiliyor. Şehirden çevre ilçelere kadar uzanan bisiklet yolları ve bisiklet park yerleri Türkiye’ye örnek oldu.

İLK KEZ ÖĞRETMENLERE BİSİKLET

Bu yıl İzmit Belediyesi yine Türkiye’de bir ilke imza atacak.  ‘Haydi, Okula Bisikletle’ kampanyasıyla İzmit’te yaşayan öğretmenlerin her birine bir bisiklet hediye edilecek. İzmit’te görev yapan yaklaşık 5 bin öğretmen bisikletlerine kavuşacak. 5 bini öğrencilere 5 bini öğretmenlere dağıtılmak üzere 10 bin bisiklet siparişi verildi. Bu yılsonunda dağıtılan bisiklet sayısı 32 bin olacak. Öğretmenlerimiz her zaman her şeyin en güzelini hak ediyor.