Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Sizin için çalışıyoruz. Tam 158 proje...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / İZMEK MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

İZMEK MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

AMACIMIZ

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları İZMEK; İzmitli gençlere ve Ev hanımlarına yönelik meslek edindirmek ve el becerisi kazanmak amacı ile 2009 yılında açılmıştır.

İZMEK bünyesinde Mesleki ve Sosyal kültürel kurslar olmak üzere 62 farklı branşta kurs faaliyet göstermektedir. Açıldığından bu yana 10 binin üzerinde kursiyere eğitim verildi.

İZMEK'te kurulduğu günden beri, başta ev hanımları olmak üzere birçok meslek grubundan müdavimimiz olan kursiyerlerimize çeşitli el becerilerinin yanısıra, ev ekonomisi, sağlık, pratik, sosyo-kültürel alanlarda kurs ve seminerler de veriliyor ve sağlık alanında uzmanlar tarafından taramalar yapılarak bilgiler aktarılıyor. Sağlık eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, geri dönüşüm eğitimleri gibi birçok eğitimlerle daha güçlü bir aile yapısı kurmalarına yardımcı olunuyor. Ayrıca İZMEK merkezlerinde, kursiyerlerin istekleri doğrultusunda, mesleki ve sosyal kültürel kurslarımız da İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Osmanlıca ve İspanyolca olmak üzere 8 farklı dilde  dil kursları mevcuttur.

Sağlık bilgisi Engelliler için öz bakım hasta ve yaşlı bakımı engel ve yaşam masörlük kursları  güzel konuşma ve diksiyon dış ticaret elemanı yetiştirme iş ve insan ilişkileri kursları, Müzik kursları: Bağlama Gitar Keman THM TSM ve El Sanatları kursları: giyim mefruşat el nakışı mum yapım ahşap rolyef ahşap boyama takı tasarım çinicilik tezhip ebru  iğne oyası dantel anglez  gemi maket mis sabunu kırkyama kuaförlük örgü  Türk ve Osmanlı usulü yemek kursu gemi maket  Trabzon hasır takı örücülüğü kursları, Bilgisayar işletmenliği autocad bilgisayarlı muhasebe wep ile grafik tasarım solidworks studio net  photoshop kursları İZMEK bünyesindeki kurslardan birkaç tanesidir.

Türkiye çapında Halk Eğitim Merkezleri arasında düzenlenen yarışmalarda Yenişehir Kurs Merkezimizin EL NAKŞI branşında Türkiye birinciliğimiz; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün her yıl düzenlediği Turizm haftası kutlamaları çerçevesindeki yemek yarışmasında Tatlı ve Çorba dalında Kocaeli dereceleri kazanıldı.

BAŞVURU FORMLARI

İZMİT BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI BAŞVURU FORMU

Fotoğraf Galerisi