Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
15°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Birlikte Başardık...
Çalışmalarımız
Diğer Çalışmalarımız
ÇALIŞMALARIMIZ / KADIN SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

KADIN SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Kadınların sportif ve sosyal aktivitelerine imkan tanıyan tesislerin yer aldığı merkezde, 2014 yılından itibaren hizmet vermeye devam ediyoruz. 

İzmit Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak bir projesi olan Kadın Sosyal Yaşam Şehit, Gazi Aileleri ve Engelliler Sosyal Destek Merkezimiz, Cephanelik Mevkiinin yeşil dokusunu bozmadan kadın ve engellilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, iş geliştirme birimleri ile iş edinmelerine katkıda bulunarak kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini arttırmak ve engellilerin rehabilitasyonunu sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir.

69000 m2 alanda kurulan 5794 m2 kapalı alana sahip merkezimizde psiko ve sosyal destek, aile rehberliği gibi danışmanlık birimleri, okuma- yazma, bilgisayar, yabancı dil, ahşap boyama, halk oyunları, diksiyon, tiyatro, takı tasarım, resim, müzik ve benzeri alanlarda eğitim ve hizmet olanakları, fitness, havuz, sauna, hamam, masaj, fizyo terapi, yoga, masa tenisi gibi spor ve sağlık hizmetleri, kuaförlük, dikiş, aşçılık, çağrı merkezi operatörlüğü, mantar yetiştiriciliği ve benzeri istihdama yönelik kurslar ve atölyeler bulunmaktadır.

Kadın Sosyal Yaşam Şehit, Gazi Aileleri ve Engelliler Sosyal Destek Merkezi; kütüphane, okuma salonu, fuaye alanı, konferans salonu, restaurant ve kafeterya, anfi tiyatro, pony at ahırı ve yürüyüş parkurları ile pek çok ihtiyaca yönelik hizmetleri tek çatı altında toplamaktadır.

Merkezimiz ailelere ve bireylere koruyucu, önleyici, geliştirici, rehberlik edici destek hizmetlerini  güvenli bir ortamda ve rahat edebilecekleri düzeyde sağlamayı amaçlamaktadır. Böylece Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan merkezimiz, tüm özellikleriyle Avrupa’ya da örnek olacak niteliktedir.

Konferans Salonu;

Toplantı, seminer, tiyatro, sinema ve konser gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilecek ses ve ışık düzenine sahip salonumuz 200 kişi kapasitelidir.

 

Kütüphane ve Okuma Odası;

Merkezimizde herkesin kullanımına açık okuma ve araştırma yapılabilecek, engelli kullanımına da uygun özel olarak tasarlanan donanımlı bir kütüphane ve okuma alanları yer almaktadır.

 

Sağlık ve Spor Alanları;

Merkezimiz hem doğal terapi olarak hem de sosyalleşmeyi sağlayarak daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını açmaktadır.

Fizyoterapi salomuzla uzman fizyoterapist eşliğinde ihtiyaç duyan bedensel engellilerimize fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmeti verilecektir.

 

Meslek Edindirme Atölyeleri

Mesleki beceri gelişimini hedefleyen ve istihdama yönelik olarak düzenlenen kurslarla katılımcıların sosyo ekonomik olarak bağımsızlıklarını kazanmalarını sağlamak ve üretkenliklerini arttırmak amaçlanmaktadır.

Fotoğraf Galerisi